Od 13 do 17 maja w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski, Niemiec i Białorusi, w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W projekcie i aktywnym spędzaniu czasu wzięło udział 31 osób.
Głównym celem projektu było promowanie dialogu międzykulturowego, poznawanie innych kultur i obyczajów, zachęta i motywowanie do aktywnego i kreatywnego uczestnictwa w działaniach społecznych i na rzecz lokalnych społeczności oraz zwrócenie uwagi otoczenia na odbywające się spotkanie młodzieży i długoletnią współpracę polsko-niemiecką.
W ramach projektu młodzież wzięła udział również w spływie kajakowym po Bugu, który jest częścią naturalnej granicy Unii Europejskiej oraz zwiedziła Serpelice i stadninę koni w Janowie Podlaskim.
Ponadto uczestnicy zaangażowali się w gry i zabawy integracyjne, wieczorki narodowe, ognisko integracyjne, rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu oraz zwiedzili wioskę ginących zawodów, usytuowaną na terenie ECKiW OHP w Roskoszy.
Uwieńczeniem wymiany było przeprowadzenie akcji w ramach kampanii #2gether4more z okazji 25-lecia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). Poprzez realizację swoich zainteresowań, którymi jest. ochrona środowiska, ekologia, graffiti i fotografia, młodzież pokazała jak wyglądają ich wspólne działania.
Na scenie uczestnicy opowiedzieli o współpracy, osiągnięciach i wrażeniach z wymiany, zaprezentowali galerię zdjęć oraz swoje talenty wokalne. Zatańczyli także bardzo popularny wśród młodzieży taniec integracyjny „belgijka”. Następnie wykonano kilkumetrowe graffiti z logo PNWM i nazwą jubileuszu w języku polskim, niemieckim i białoruskim oraz zasadzono uroczyście 25 drzew. W taki sposób uczestnicy pozostawili po sobie trwały ślad w postaci rosnących przez wieki dębów, które będą przypominać o ich szczytnej idei.
Na zakończenie młodzież zachęcała zgromadzonych gości do wykonania pamiątkowych zdjęć z chmurkami z wypisanymi hasłami o międzynarodowej współpracy. W celu zwiększenia widoczności akcji na miejscu oraz w sieci, młodzież używała rekwizytów, które otrzymała od PNWM oraz udostępniała zdjęcia i filmiki z akcji w mediach społecznościowych. Przebieg akcji dokumentowali na miejscu pracownicy PNWM. Uczestnicy otrzymali także z rąk Karola Sudewicza, dyrektora ECKiW OHP w Roskoszy specjalne certyfikaty, potwierdzające udział w projekcie.
Prezydent miasta Michał Litwiniuk informuje, że w związku z zarządzonymi na dzień 18 maja 2025 r. wyborami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, podjął decyzję o pomocy wyborcom z niepełnosprawnością w dotarciu do lokali wyborczych w dniu głosowania.
W okresie poprzedzającym święta majowe bialski Urząd Miasta tradycyjnie rozdaje flagi narodowe.
Spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy przejazdów kolejowych odbędzie się 8 maja 2025 r. o godz. 17.00 w sali nr 238 Urzędu Miasta Biała Podlaska. Zaprezentowana zostanie koncepcja...
Informujemy, że rozpoczyna się ostatni etap robót drogowych na ul. Sidorskiej polegający na wykonywaniu warstwy ścieralnej. W związku z tym ul. Sidorska będzie odcinkowo wyłączona z ruchu...
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska nr 13/25 z dnia 23 stycznia 2025 r., 2 maja 2025 r. (piątek) Urząd Miasta Biała Podlaska będzie nieczynny.