Aktualności

Już po raz ósmy Przedszkole Samorządowe Nr 13 zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Anioły i Aniołki Bożonarodzeniowe”
2025-01-30

Już po raz ósmy Przedszkole Samorządowe Nr 13 zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „Anioły i Aniołki Bożonarodzeniowe”.

Był on adresowany był do dzieci z bialskich przedszkoli samorządowych. Patronat Honorowy nad VIII edycją konkursu objął prezydent miasta Michał Litwiniuk, którego podczas finału reprezentował dr Stanisław Romanowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie 124 prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

Komisja konkursowa w składzie: Renata Sobczak, kierownik Galerii Podlaskiej oraz Wiesława Kalicka, pracownik Galerii Podlaskiej wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureaci konkursu:
Dzieci młodsze 3-4 latki:
I miejsce: Julia Kuzko – Przedszkole Samorządowe nr 15 im. Juliana Tuwima,
I miejsce: Aniela Flis – Przedszkole Samorządowe Nr 13,
II miejsce: Zofia Pierepiekarz – Przedszkole Samorządowe Nr 13,
III miejsce: Kornela Cybul – Przedszkole Samorządowe Nr 11.

Wyróżnienia:
Aleksandra Płandowska – Przedszkole Samorządowe Nr 6,
Marcelina Zawada - Przedszkole Samorządowe Nr 6,
Filip Karnowski - Przedszkole Samorządowe nr 15 im. Juliana Tuwima,
Kacper Doroszuk – Przedszkole Samorządowe Nr 11.

Dzieci starsze - 5-6-latki:
I miejsce: Filip Doroszuk – Przedszkole Samorządowe Nr 13,
I miejsce: Matylda Szupiluk – Przedszkole Samorządowe Nr 13,
II miejsce: Iga Zając – Przedszkole Samorządowe Nr 14,
III miejsce: Laura Litwiniuk – Przedszkole Samorządowe Nr 16.

Wyróżnienia:
Martyna Pasternak – Przedszkole Samorządowe Nr 14,
Julia Tomaszewska – Przedszkole Samorządowe Nr 17,
Antoni Listkiewicz-Palczewski – Przedszkole Samorządowe Nr 7 im. Dębowa Kraina,
Marcelina Karwacka – Przedszkole Samorządowe Nr 13.

Dodatkowe wyróżnienie przyznano Wojciechowi Skubiszowi z Przedszkola Samorządowego Nr 17.

Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ dzieci z grupy ,,Sówki” oraz Zosi Gościk z grupy ,,Misie”.

Dyrektor przedszkola Izabela Jaszczuk podziękowała Beacie Daniluk i Beacie Łobacz za organizację konkursu, dzieciom wraz z nauczycielami i rodzicami za udział w nim.

Do 6 lutego 2025 r. w przedszkolu można oglądać wystawę pokonkursową. Anioły tworzą oryginalną dekorację i emanują świątecznym nastrojem.

Pozostałe artykuły

Blisko 150 rowerzystów wzięło udział w 16. edycji Rajdu im. J. I. Kraszewskiego, którego celem było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Cykliści ruszyli w trasę, by...

Gucio, Borys, Pucio, Bella i Miłek to tylko kilku z ponad 160 podopiecznych, którzy na co dzień znajdują bezpieczne schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl” w Białej...

Nieodpłatne przekazanie sprzętu dla szkół w ramach KPO wskaźnik C12L - zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych.   Gmina...

Na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się piknik edukacyjny pod nazwą „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, zorganizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy....

uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.